הבנתי שהדבר החשוב ביותר הוא להשתיק לרגע את כל הקולות, ולהקשיב לתינוק שלי ולאינטואיציות הבריאות שלי. זה לא שלא התייעצתי יותר, אבל בחרתי לי מכל שלל הדמויות הטובות שאפפו אותי, שתי נשים שבחרתי יותר להקשיב לעצותיהן וזה נתן לי שקט וביטחון.

אני זוכרת היטב את החודשים הראשונים שלי כאמא טרייה לתינוק ראשון. אף על פי שעבדתי כפיזיותרפיסטית עם תינוקות בהתפתחות הילד כבר שנתיים קודם לכן, כשהפכתי לאמא בעצמי הרגשתי מאוד מבולבלת, לא ידעתי אם מה שאני עושה הוא טוב, קיבלתי שפע של עצים ועצות מכל עובר ושב, עצות סותרות שערערו לי את הביטחון – קר לו, חם לו, תלבישי לו, תורידי לו, תושיבי, אל תושיבי, תחליפי לטיולון, תישארי עם אמבטיה, תני לו ברזל בכפית, בבקבוק, תעירי, אל תעירי....

אם יש משהו שהייתי רוצה להעביר מהחוויה שלי לאימהות טריות זה זה – תסמכו על עצמיכן, אתן באמת מכירות הכי טוב את התינוק שלכן ויודעות מה טוב לו יותר מכל אחד אחר! וכשצריך עצה, תפנו למישהו שאתן סומכות על הדעה שלו. לחפש מידע באינטרנט זה חשוב, אבל גם שם אפשר למצוא המון המון מידע, שבעיקר מפחיד ומבלבל.

בעצות בנושאים התפתחותיים, ללא ספק המקום הוא – רופאים התפתחותיים, פיזיותרפיסטים התפתחותיים, מרפאות בעיסוק ופסיכולוגיות בתחום התפתחות הילד – כל אחד בתחומו כמובן.

פיזיותרפיה התפתחותית עוסקת בתנועה של התינוקות – שכיבה, הרמת ראש, זחילה, ישיבה, עמידה, הליכה ובהמשך, ריצה, קפיצה, מיומנויות כדור ועוד, זאת תוך התייחסות למרכיבי התפתחות נוספים - התפתחות רגשית, קוגניטיבית ותקשורתית.

בברכת הורות נעימה ורגועה :) 

מיה